Projekty 2023/24Název programu: Digitalizujeme školu – Realizace investice Národního plánu obnovy – komponenta 3.1 V rámci Investice č. 2: Vybavení škol digitálními technologiemi z komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace z Národního plánu obnovy vynaložila škola finanční prostředky:
Erasmus+ Projekt: 2023-1-CZ01-KA121-SCH-000125308 Projekt je zaměřen na mobilitu žáků a učitelů Podpora Gymnázia Frýdlant – Operační program Jan Amos Komenský Projekt: CZ.02.02.XX/00/22_003/0003220 Účelem dotace je: Projekty 2022/23Název programu: Digitalizujeme školu – Realizace investice Národního plánu obnovy – komponenta 3.1 V rámci Investice č. 2: Vybavení škol digitálními technologiemi z komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace z Národního plánu obnovy vynaložila škola finanční prostředky:
Název programu: Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.
Erasmus+ Projekt: 2023-1-CZ01-KA121-SCH-000125308 Projekt je zaměřen na mobilitu žáků a učitelů Podpora Gymnázia Frýdlant – Operační program Jan Amos Komenský Projekt: CZ.02.02.XX/00/22_003/0003220 Účelem dotace je: Projekty 2021/22Název programu: Digitalizujeme školu – Realizace investice Národního plánu obnovy – komponenta 3.1 V rámci Investice č. 2: Vybavení škol digitálními technologiemi z komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace z Národního plánu obnovy vynaložila škola finanční prostředky:
Název programu: Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.
Erasmus+ „Fake News in the Age of Democracy“ Webové stránky projektu: https://democracy5.webnode.cz/ Partneři:
Výjezdy:
Živá jména FrýdlantGymnázium se ve spolupráci s městem Frýdlant připojilo k projektu Václava Lábuse a Daniela Vrbíka z Technické univerzity v Liberci „Živá jména“. Naším cílem je sebrat a prozkoumat neoficiální jména míst v našem městě. Taková, která běžně používáme, ale v mapách je nenajdeme. Nejde o žádnou složitou jazykovědu. Přes webovou aplikaci, vyvinutou na Technické univerzitě, se může do sběru jmen zapojit skutečně každý. Od 1. listopadu lze přes naši vstupní stránku zivajmena-frydlantsko.gymfry.net navštívit interaktivní mapu a vkládat do ní názvy, které sami užíváte. Společně tak pomůžeme vytvořit prostorovou databázi jmen, jež přispěje k uchování jazykové kontinuity místa, ve kterém žijeme. V druhé fázi projektu, která poběží přibližně od poloviny ledna, budeme zjišťovat, jak moc jsou jednotlivé názvy skutečně užívané. Další obce Frýdlantska budou samozřejmě následovat.
Ukončené projekty
Rekonstrukce a modernizace přírodovědné laboratoře, Gymnázium, Frýdlant, Mládeže 884, příspěvková organizaceRegistrační číslo CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0008931HLAVNÍ CÍL PROJEKTUCílem projektu je podpora rozvoje klíčových kompetencí žáků v oblasti přírodních věd pro zajištění konkurenceschopnosti těchto žáků na trhu práce a podpora rozvoje přírodovědných oborů.Realizací projektu dojde k modernizaci infrastruktury gymnázia – úpravě souboru místností ve 3. NP, které tvoří laboratoře chemie. Budova není navržena a provedena jako bezbariérová, v rámci přestavby bude proto obstarán schodolez, který zajistí transport imobilních žáků mezi různými úrovněmi a dojde k úpravě sociálního zařízení pro imobilní občany. REALIZACE PROJEKTUProjekt je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. INVESTORLiberecký kraj ŘÍDÍCÍ ORGÁNMinisterstvo pro místní rozvoj ČR
NADACE ČEZProjekt: Reálná měření a experimenty ve fyzice Podpora: 200 000,- Kč Podpora projektu byla připojena na základě vítězství týmu GF v soutěži ČEZu „Vím proč“ ve školním roce 2017/2018. Členové týmu: Patrik Zajíc, Pavel Buřita, Ondřej Budka. Finanční prostředky byly využity na nákup pěti nových tabletů DELL Inspiron, které nahradí dosluhující notebooky. Dále byl pořízen software SparkVue – školní licence, která umožní zpracování naměřených dat na senzorech PASCO. Komě toho byl doplněn sortiment senzorů PASCO o senzory tlaku a kvality vody a bezdrátové připojení senzorů. Všechno vybavení pořízené z podpory je cíleně využíváno ve výuce fyziky k měření v reálných podmínkách a provádění experimentů. Vlastní projekty v běhu
Erasmus+ VODA: Flüssige NachbarschaftPartneři:
Výjezdy:
Světová škola – projekt Vzdělávacího programu Varianty |
Erasmus+ Vstříc CLIL dobrodružství
Erasmus+ KA1 |
Fin de siècle – 19. Jahrhundert
Erasmus+ KA2
Projekt se zaměřuje na badatelskou činnost žáků v oblasti 19. století v našem regionu.
Spolupráce s partnerskými školami v SRN, Itálii a Slovinsku.
Projekt má samostatné stránky
Ukončení projektu: září 2017
Junior Achievement – studentské společnosti
Projekt zaměřený na první podnikatelské zkušenosti ve vedení firmy
Za obzor
OPVK 1.1.
Reg. číslo: CZ.1.07/1.1.00/56.2032
Podpora jazykové výuky – studijní pobyty žáků v zahraničí a zvyšování jazykových kompetencí pedagogů a dále podporu čtenářské gramotnosti
Ukončení projektu: prosinec 2015
Naučme se správně plavat
Fulbright programme: rodilý mluvčí do výuky angličtiny pro školní rok 2015/2016
Partnerství škol Comenius – projekt v Programu celoživotního vzdělávání
Číslo: COM – MP – 2013 – 137
Název: Nie wieder! Gegen Diktatur, Krieg und Gewalt.
Projekt je zaměřen na badatelskou činnost žáků v oblasti moderních dějin – 20. století v našem regionu.
Spolupráce s partnerskými školami v SRN, Itálii, Nizozemsku
Ukončení projektu: červenec 2015
Společně to zvládneme lépe
Jedná se o projekt, který se soustředí na nejpotřebnější oblasti dalšího vzdělávání našich pedagogů:
– podpora spolupráce sborovny a inovace v oblasti výukových metod
– rozvoj jazykových kompetencí učitelů neangličtinářů za účelem zkvalitnění výuky, účasti na mezinárodních projektech apod.
– efektivní využívání existujících nástrojů ICT Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky, reg. číslo CZ.1.07/1.3.52/01.0004
Zahájení projektu: 24.8.2012
Ukončení projektu: 23.8.2014
Webové stránky projektu
Zkvalitňujeme výuku na Gymnáziu Frýdlant
Projekt je zaměřen na zkvalitnění výuky cizích jazyků, na výuku finanční gramotnosti, mentoring a modernizaci IT.
Gymnáziu Frýdlant byla poskytnuta dotace č. 5054/34/7.1.5/2012 pro oblast podpory 1.5, prioritní osy 1 Počáteční vzdělávání, Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost, podoblast Zlepšení podmínek vzdělávání na středních školách.
Zahájení projektu 1. 9. 2012
Ukončení projektu: 31. 8. 2014
Jdeme na to od lesa
Klíčové kompetence ulovíme v zelené laboratoři
Název: Zákony přírody na dosah; klíčové kompetence ulovíme v zelené laboratoři – byl ukončen 30. 6. 2012
Zkrácený název: Jdeme na to od lesa
Z globálního grantu „Zvyšování kvality ve vzdělávání“ Libereckého kraje jsme na náš projekt získali finanční podporu ve výši 4 109 246 Kč.
Projekt je zaměřený na experimentální činnosti ve výuce přírodovědných oborů – chemii, biologii a fyzice s přesahem do dalších hraničních oborů jako je matematika, informační a výpočetní technologie, geografie. Bude do něj zapojeno osm učitelů a všichni studenti vyššího gymnázia. Jde o přiblížení oborů žákům zábavnou, experimentální formou, zvýšit atraktivnost těchto oborů a směrovat zájem o další studium těmito směry. V rámci projektu bude škola vybavena moderním experimentálním systémem PASCO, deseti notebooky a další technikou pro provádění biologických, fyzikálních a chemických pokusů v terénu.
Partnerské projekty
projekt Kořeny evropské civilizace – již ukončen
Projekt vytvořilo Podještědské gymnázium v Liberci a jeho partnerskými školami jsou gymnázia v Novém Boru, Tanvaldu a Frýdlantu.
Tento projekt je zaměřený na tvorbu didaktických a metodických materiálů pro výuku základů, které jsou společné humanitním oborům vyučovaným na osmiletých gymnáziích. Jedná se o kořeny evropské kultury z pohledu historie, náboženství, tradic, slovesného dědictví atd. Naše škola se bude na projektu podílet zmapováním památek v mikroregionu Frýdlantsko a tvorbou didaktických materiálů, které budou z těchto památek vycházet. Důležitá je i forma spolupráce studentů s učiteli při tvorbě materiálů. Partnerské školy získají pomůcky jako digitální fotoaparáty, kamery, programy na zpracování fotografií pro tvorbu materiálů.
Projekt ukončen v červnu 2012.
5.projekt Moderní výukové metody a technické kompetence na SŠ a gymnáziích Libereckého kraje
Projekt připravila Střední odborná škola a gymnázium Na Bojišti v Liberci a účastní se ho 9 partnerských škol z Libereckého kraje.
Cílem projektu jsou nové metodické materiály, které usnadní přípravu vyučovacích hodin s využitím interaktivní tabule. Materiály vzniknou pro různé vyučovací předměty, ať už všeobecně vzdělávací nebo odborné. Z každé školy se do projektu zapojí šest vyučujících. Účastnické školy získají v rámci projektu interaktivní tabuli, data projektor a dva notebooky.
Projekt bude ukončen v červnu 2012.