Workshop prezentačních dovedností

By | 27.3.2018

 

Co je JA Firma?  Junior Achievement Firma je mezinárodní organizace, poskytující studentům možnost získat praktické dovednosti v oblasti podnikání. Studenti si vytvoří svoji vlastní obchodní společnost, ve které poté celý rok podnikají. Nejen že získají teoretické informace, ale dokáží je i reálně využít.

 Díky finanční podpoře od vedení Gymnázia Frýdlant jsme se v rámci právě probíhajícího projektu JA Firma v pátek 9. března zúčastnili se třemi našimi firemními členy „Workshopu prezentačních dovedností“ v Ostravě.  Workshop byl zaměřen jak na vytváření prezentace, tak na prezentování.

 Pod vedením několika studentů z JA Alumni (absolventský klub studentů, kteří prošli programem JA) jsme si společně s dalšími účastníky vyzkoušeli vytvoření efektivní prezentace. Také jsme si vyzkoušeli, jak propagovat výrobek a jak správně odpovídat na otázky ohledně firmy a v neposlední řadě, čeho se vyvarovat, a naopak co použít při plánování našeho stánku. Mnoho z nás to posunulo v tom, jak aktivně přednášet. Dozvěděli jsme se, jak zapojovat do prezentace publikum, jak nemluvit jen hlasem, ale i tělem, jaké vyzařovat signály a padly zde i rady na téma správné koordinace se zbytkem týmu. Mimo praktické dovednosti jsme si také odnesli spoustu teoretických poznámek, které nám pomohou se připravit na dubnový veletrh studentských firem v Praze. Navíc byla kombinace workshopu s Ostravou maximálně motivační zážitek a ihned po příjezdu jsme museli zbytku firemního týmu převyprávět celý průběh workshopu.

 Z workshopu se stala neocenitelná zkušenost, která nám jistě pomůže jak v našem nynějším podnikání s firmou Katon, tak i v našem dalším osobnostním růstu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..