Výstava prací žáků v prostorách Senátu Parlamentu České republiky

By | 24.11.2023

Na jaře loňského roku jsme dostali nabídku na uspořádání výstavu ve Valdštejnském paláci . Tuto akci nám umožnil pan senátor Ing. Michael Canov. Vyučující výtvarné výchovy paní Zdena Hrdinová zvolila téma Zahrada, na kterém pak žáci pracovali několik týdnů a výsledek stál za to. Bylo velice těžké vybrat ty nejzajímavější a nejpodařenější práce, ale výstavní prostory předsálí jednacího sálu Senátu nejsou tak velké. Přesto na vernisáž, která proběhla v úterý 21. listopadu od 17 hodin,  jel celý autobus mladých umělců, a to nejen výtvarníků, ale i hudebníků, kteří zahráli na této akci na foukací harmoniky a housle. Hudební vystoupení měla na starost paní magistra Vladimíra Dančevská ze ZUŠ Frýdlant.

Pan senátor nám po zahájení výstavy ukázal jednací sál a Frýdlantský salónek a nechal pro nás připravit výborné pohoštění. Celá akce se úžasně povedla a všem se nám líbila.

A protože jsme si den v Praze chtěli užít naplno, vyrazili jsme i na prohlídku Pražského hradu, kde jsme navštívili Svatojiřskou baziliku, Zlatou uličku, Daliborku, starý královský palác a Vladislavský sál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..