Oznámení ředitele školy pro uchazeče o studium o nutnosti negativního testu k PZ

By | 15.4.2021

Podle mimořádného opatření MZDR Č. j.: MZDR 14592/2021-1/MIN/KAN je povinností každého uchazeče o studium na střední škole dostavit se k přijímacím zkouškám s negativním potvrzením o provedeném AG testu na COVID-19, který nebude starší 7 dnů. Testy má povinnost žákům udělat kmenová základní škola, která vystaví i potvrzení o jejich výsledku.

Potvrzení o negativním testu bude vyžadování při vstupu do budovy gymnázia. Potvrzení o negativním testu na COVID-19 provedeným na kmenové ZŠ lze podle nahradit potvrzením ošetřujícího lékaře o prodělání nemoci COVID-19, od kterého neuplynulo více než 90 dnů, nebo platným potvrzením o negativním AG nebo PCR testování vydaným poskytovatele zdravotních služeb, nebo platným certifikátem o ukončeném očkování, v případě, že od poslední dávky očkování uplynulo nejméně 14 dnů.

Pro připuštění ke zkouškám (vpuštění do budovy) nesmí dále uchazeč vykazovat žádné příznaky onemocnění COVID-19. Pro pohyb v budově jsou i nadále platná nařízení týkající se zakrytí dýchacích cest a dodržování všech epidemiologických a hygienických nařízení.

Z důvodů kontroly potvrzení o negativních testech a nutné procedury při vstupu do budovy počítejte s časovou prodlevou před zahájením zkoušek, a dostavte se na přijímací zkoušky s náležitým předstihem.

 

Přílohy: mimořádné opatření MZDR, seznam příznaků COVID-19

 

Ve Frýdlantu 14. dubna 2021

 

                                                                                                                      Mgr. Pavel Čumpelík

                                                                                                                              ředitel školy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..