Organizace výuky od 3. května 2021

By | 29.4.2021

Na základě rozhodnutí vlády ČR bude od 3. května 2021 pro žáky nižších ročníků gymnázia umožněna prezenční výuka. Výuka bude organizována rotačním způsobem, tzn., že ve škole může být přítomna jen polovina tříd a druhá polovina bude mít výuku distančním způsobem.

V týdnu od 3. 5. 2021 budou mít prezenční výuku třídy prima a tercie, třídy sekunda a kvarta budou mít distanční výuku.

Vyšší ročníky gymnázia (kvinta, sexta, septima a oktáva) budou nadále pokračovat ve výuce distančně.

Žáci mohou výuku navštěvovat jen za splnění předepsaných opatření:

 1. Absolvují antigenní testování na COVID-19 s negativním výsledkem (testování bude probíhat dvakrát týdně v pondělí a ve čtvrtek). Testování lze nahradit potvrzením o negativním výsledku PCR nebo antigenního testu, nebo potvrzením od poskytovatele zdravotnických služeb o prodělání nemoci COVID-19, neuběhlo-li od pozitivního testu více než 90 dní, nebo certifikátem o očkování, uběhlo-li od poslední dávky očkování nejméně 14 dnů.
 2. Při vstupu do budovy školy a během celého pobytu ve škole budou žáci používat dezinfekci, ochranu dýchacích cest – stačí chirurgické roušky (respirátory nejsou nutné).

Žáci, kteří se testování nezúčastní, nebo nedoloží potvrzení, která ho mohou nahradit, budou z výuky omluveni, ale nebude pro ně organizována distanční výuka.

Podrobnosti k organizaci příchodu do školy, testování, rozvrhu výuky a zajištění obědů od pondělí 3. 5. 2021 zveřejníme během pátečního dopoledne.

P. Čumpelík

Přílohy

2 thoughts on “Organizace výuky od 3. května 2021

 1. Radka Kristková

  Dobrý den, ráda bych svou dceru pustila k maturitě pouze s plivacími testy, nesouhlasím s antigenními testy, které nejsou zdravotně nezávadné. Může si takový test dcera před Vámi vykonat? Děkuji za odpověď.

  Reply
  1. Jan Hlávka

   Dobrý den, paní Kristková,

   ano, pokud si Vaše dcera přinese do školy vlastní test, může jej zde vykonat a bude připuštěna do výuky. Další alternativy náhradou za test vizte v opatření MŠMT v příloze (niže), nebo se telefonicky spojte s panem ředitelem, který Vám informace podá.

   §
    Potvrzení o provedeném testu může být nahrazeno:
   a) dokladem o tom, že osoba prodělala laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu nebo RT-PCR testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 90 dní,
   b) dokladem o negativním výsledku POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2
   nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, které nejsou starší 7 dnů a které byly provedeny poskytovatelem zdravotních služeb podle aktuálně platného mimořádného opatření k provádění testů,
   c) certifikátem Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku uplynulo nejméně 14 dní, nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dnů.

   Tzn., že podle pís. b je to možné s potvrzením od poskytovatele zdravotních služeb = lékař, nebo testovací místo nemocnice apod.

   Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..